Saturday, September 23, 2023
More

  Latest Posts

  “Beteja e Kosovës” – lufta ruse kundër Perëndimit dhe Kosovës

  “Beteja e Kosovës” – lufta ruse kundër Perëndimit

  Fitorja e parë në Luftën Hibride të Rusisë ndaj Perëndimit në Ballkan, në shekullin e 21-të, ishte pikërisht Kosova.

  Raporti i senatorit zviceran në Këshillin e Evropës, Dick Marty, ndërtoi një pamje të rreme dhe krejtësisht dezorientuese në raport me Kosovën, të vërtetën e popullit të Kosovës, si dhe ndërhyrjen humanitare të Perëndimit për të shpëtuar popullin e Kosovës dhe për të ndalë gjenocidin e Serbisë.

  Kosova mbeti edhe më tutje target thelbësor i Rusisë në Ballkan për të luftar Perëndimin, ndihmuar mashën e vet – Serbinë, dhe për të konfuzuar të vërtetat historike.

  Burim Ramadani

   

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.